فيما يلي أمثلة على الكتابة على مستويات الكفاءة المختلفة. تم إنتاجها من قبل متعلمي لغة حقيقيين وقد تحتوي على أخطاء. راجع نصائح قسم الكتابة في أسفل هذه الصفحة.

اختبارات الكفاءة التشيكية والموارد

أمثلة الكتابة

المستوى 1: | مبتدئ منخفض

في هذا المستوى ، أنا قادر على إنشاء كلمات فردية ليس لها معنى ممتد.

يمكنني مشاركة بعض المفردات البسيطة ، والتي تتعامل مع الموجه / المهمة / الموقف ، لكنني أميل إلى النضال لربط هذه الكلمات لخلق معنى.

teť ne TV! Ne dobrý TV. Rát televizor.

المستوى 2: | مبتدئ منتصف

في هذا المستوى ، بدأت في تطوير القدرة على خلق معنى من خلال ربط الكلمات نحويا.

على وجه التحديد ، يمكنني ربط بعض الموضوعات والأفعال الأساسية أو الأفعال والأشياء ، لكنني قد أكون غير متسق في القيام بذلك.

غالبا ما أقتصر في مفرداتي على موضوعات مستوى المبتدئين التي أختبرها في حياتي اليومية أو التي تعلمتها مؤخرا.

Mám televize doma. Mám rát televize. Mám rát videohry. Mám v pokoji televizi. Mám kamarádi a koukáme

المستوى 3: | مبتدئ عالي

في هذا المستوى ، يمكنني إنشاء جمل بسيطة مع التحكم النحوي الأساسي والدقة للغاية.

غالبا ما تكون هناك أخطاء في إجاباتي ، بينما في نفس الوقت قد يكون لدي تحكم جيد في بعض الهياكل والوظائف البسيطة جدا للغة التي تعلمتها أو درستها للتو.

في مستويات المبتدئين ، من المتوقع حدوث أخطاء أثناء محاولتي إنشاء جمل بسيطة. بشكل عام ، الجمل التي يمكنني إنشاؤها أساسية وبسيطة للغاية مع القليل من التفاصيل المضافة ، إن وجدت.

Televizor a hraní videoher mužou bit dobre pro děti počitače mužou jím pomoct s školou nebo mužou jím ukázat jak neco se dela. Videohry a televize mužou byt negativní děti mužou začinat závisly na videoher. Dívat hodně na televize muže mít negativni vlivy na dětske oči.

المستوى 4: | متوسط - منخفض

في هذا المستوى ، يمكنني إنشاء جمل بسيطة مع بعض التفاصيل المضافة. مثل هذه الجمل تساعد في خلق VARIETY.

في المستوى المتوسط المنخفض ، يتم تعزيز الجمل البسيطة باستخدام عبارات الجر ، مما يساعد على استخدام الفعل ، وكذلك بعض الظروف ومجموعة متنوعة من الصفات.

أقوم عموما بإنشاء جمل (أفكار) مستقلة يمكن تحريكها دون التأثير على المعنى العام للاستجابة. لا يزال هناك عدد من الأخطاء في ردي ، لكن لدي سيطرة جيدة إلى حد ما على الجمل الأساسية. أشعر بثقة أكبر في استخدام هياكل مختلفة وتوسيع المفردات وتحمل المزيد من المخاطر مع ردودي.

Sledování televize může mit jako pozitivní tak i negativní vliv na detskou generaci. z mého pohledu bych povjedela jak díte sleduje nauční pohádku, nemá to žádní negativní vliv na jeho osobu. děti se smí prostřednictvím televize naucit mnoho uspeschnich i zabavnejch slov. Na druhou stranu, videohry múžou a mnohokřát ovlyvnujou detskej mozeg. Dlohé hrání jem ničí mozgově bunky.

المستوى 5: | متوسط - متوسط

في هذا المستوى ، يمكنني الآن إنشاء لغة كافية لإظهار مجموعات من الأفكار.

أفكاري مترابطة بشكل فضفاض ولا يمكن تحريكها دون التأثير على المعنى.

يمكنني أيضا إنشاء بضع جمل معقدة وأنا قادر على استخدام بعض الكلمات الانتقالية.  أنا أيضا قادر على استخدام أكثر من مجرد المضارع البسيط ، ولكن غالبا ما أرتكب أخطاء عندما أحاول استخدام الأزمنة الأخرى.

يتوسع استخدام المفردات الخاص بي وأنا قادر على استخدام أكثر من المعتاد أو المفردات عالية التردد أو الأكثر شيوعا. أشعر أنني قادر على إنشاء لغة جديدة بمفردي وتوصيل احتياجاتي اليومية دون صعوبة كبيرة.

Videohřy mají velký množství vlivu na deti, nekteré z nich su dobřé a nekteré naopak zlé. Jednou z mnoha dobřých je napřikled rozvíjení jich kreativity, která jim múže pomoct když budou ti deti dospelí. Dalšou z výhůd je, že rodiče mají aspoň nachvíli pokoj od svích detí. Jednou z mnoha zlých je taky, že deti trávi hodne hodin za počítačem a ne s kamarádema nekde venku, často se i stáva,že začnou být leniví a mají blbe vztahy s rodičema. Právě i proto si myslím, že deti bych měli dostávět počítače když vyrostou.

المستوى 6: | متوسط - مرتفع

في هذا المستوى ، لدي سيطرة جيدة على اللغة وأشعر بثقة تامة بشأن مجموعة متزايدة من الموضوعات.

لا تزال هناك بعض الأخطاء العرضية في إنتاجي اللغوي ، لكن هذا لا يعيق قدرتي على توصيل ما أحتاج إلى مشاركته.

يمكنني استخدام الالتفاف لشرح أو وصف الأشياء التي لا أعرف مفردات أو تراكيب محددة لها. يمكنني فهم واستخدام أطر زمنية مختلفة وأنا بدأت للتو في تطوير القدرة على تبديل معظم الأطر الزمنية بدقة. يمكنني استخدام الكلمات والمفاهيم الانتقالية ببعض السهولة. لغتي لديها تدفق أكثر طبيعية ، ولكن لا يزال لدي بعض التوقفات أو التردد غير الطبيعي.

Vypadá to jako každý rok je nová studije jak videohry mají negativní vliv na děti. Ale co zprávy ti neřeknou je že videohry jsou důležité události pro děti aby si mohly developovat socialní stahy. Já samu hraju videohry, a musím říct že my pomohly udělat kamarády kolem světe. V moje hře, "Valorant," musím komunikovat každou sekundu abych jse nezabila. Takové události mi zlepšili konverzaci, abych mohla přežít v hře. Y když je to dost violentní hra, kde musím zabít lidi s pistolí, ta komunikace mi pomohla udělat kamarády, co je absolutně pozitivní vliv. Další lidi můžou říct že hry ze zbraní a zabítí je nevhodní a negativní pro děti. Není dobré aby každý den takový věci děti viděli, tak je to v kusu aby společnost nenechalo videohry pro děti jen tak. V konkluzici, videohry mají positvní a negativní vlivy, tak musíme dávat pozor na naše děti.

المستوى 7: | متقدم-منخفض

في هذا المستوى ، يحتوي ردي على عدد من التعقيدات بدرجة أعلى من الدقة.

تسمح لي هذه اللغة بمعالجة كل جانب من جوانب المطالبة بشكل كامل وبمزيد من عمق المعنى.

أنا قادر على استخدام المفردات المتقدمة أو المصطلحات المتقدمة والتصريفات وما إلى ذلك. بثقة. أشعر أنه يمكنني إنشاء تدفق طبيعي باستخدام أكبر قدر ممكن من التفاصيل واللغة الوصفية لإنشاء صورة واضحة. قد تستمر حدوث أخطاء مع هياكل أكثر تعقيدا. تبدأ قدرتي على تبديل الأطر الزمنية في زيادة الدقة.

Přítelství je důležité pro náš socialny život. Všichni potřebují kamarády i deti. U detí které nemají kamarády si můžeme všimnout že jsou smutné proto že se nemají s kým hrát. Taky dospělí lidi potřebují kamarádi aby si zaspomínali na mládi ,meli nekoho s kým múžou jet naž pivo a diskutovat. Nejvíce dobrých chvil našeho života strávime s kamarády. Kamarádi nám taky můžou pomoct nebo dokonce zachránit život. Ale všude se nejdou i tí zlý lidé kteří žárli , ohovárej a klamou. Tyhle lide nejsou naši skutečný přítelé. Pravý přítel si vždycky najde čas pro vás a nenechá vás čekat když ho potřebujete a nebo ste v nesnázich. Jak zjistit jestli váš kamarád je pravý a nebo to na vás jen hraje? Jsou tady dva spůsobi. Můžete se pohádat s vaším kamarádem a když se pokusíte s ním udobrit tak praví kamarád vám odpustí. Druhý spůsob je požádat kamaráda o pomoc. Jestli vám pomůže je to pravý kámoš. Kamarát který vám pomůže a nic za to nechce je taky pravý a toho si držte.

المستوى 8: | متقدم متوسط

في هذا المستوى ، يوضح ردي سهولة لغتي.

أنا قادر على إنشاء استجابة لا تتناول فقط كل جانب من جوانب المطالبة ، ولكنها تتعمق في كل نقطة بوضوح ولغة موجزة.

أنا قادر على دمج عدد من الهياكل الأكثر تعقيدا بالإضافة إلى المفردات المتقدمة والعبارات المتقدمة بدرجة أعلى من الدقة في معظم الاستجابة.

اللغة التي أقوم بإنشائها لها تدفق طبيعي بسبب الطريقة التي أدمج بها مجموعة متنوعة من الأنماط والتعقيدات في استجابتي. تظهر إجابتي قدرتي على إنشاء لغة متطورة في المهارات اللغوية والكثافة النحوية. إن قدرتي على تبديل الأطر الزمنية بدقة واضحة ، إذا تم طلبها في الموجه.

V době 21. století se můžeme velmi zřída setkat s dítětem, které nikdy nemělo žádnou zkušenost s moderní technologií. Už od doby, kdy se vynalezla televize, získávání informací se stalo běžnou součástí našich životů. Pokud byste chtěli srovnat dětství dnešní generace a generace jejich rodičů, dostali byste velmi rozdílné zážitky.Oblíbenou aktivitou po škole se pro děti stalo sledováním televize. Jaké výhody tento nový zvyk přinesl? Díky televizi děti jsou schopné získavat informace rychlou a zábavnou formou. Je pro ně jednodušší sledovat obrázky a poslouchat mluvené slovo než sedět ve školních lavicích a být nucen učit se nezáživná fakta. Na druhou stranu sledování televize po dlouhou dobu může porušit lidský zrak. Mnoho vědeckých studiích prokázalo, že kvůli elektromagnetickým vlnám a silného světla televize si můžeme poškodit oči. Televize není jediným zdrojem zábavy dnešní doby, ale další populární aktivitou se staly videohry. Hrát deskové hry je zábavné, ale pokud má člověk možnost vidět obraz, který se mění díky jeho interakci s předmětem, je to větší zábava a to obzvlášť pro malé děti. Videohry se zkrátka staly novými deskovými hrami našim rodičů. Sledování televize a hraní videoher u dětí jsou velice rozporná témata. Obě dvě aktivity mají silné výhody, ale také destruktivní následky. Podle velice známého přísloví, že všeho moc škodí, víme, že by se nic nemělo přehánět. Pokud budeme opatrně povolovat našim dětem tyto aktivity, můžeme je naučit novým věcem, které by bez moderních technologií těžko získaly.

نصائح قسم الكتابة

يمكن العثور على موارد إضافية في دليل الطاقة وعلى صفحة دروس الفيديو الخاصة بنا.

  • كن "متباهيا" - هذا هو الوقت المناسب لإظهار ما يمكنك القيام به!
  • كن منظما في كتاباتك.
  • تحدى نفسك لتتجاوز ما تكتبه عادة.
  • كن مبدعا ولا تشدد على الأخطاء المحتملة. الكمال ليس هو الهدف!

ما عليك سوى بذل قصارى جهدك والاستمتاع بالإبداع والتواصل باللغة التي تتعلمها.

حظ سعيد!